• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Як говорити з дітьми про коронавірус?

Як говорити з дітьми про коронавірус?

2020-10-15

/Files/images/depositphotos_355677198-stock-illustration-family-wearing-protective-medical-masks.jpg

1. Перш ніж говорити з дитиною про небезпечне захворювання, переконайтеся, що контролюєте власну тривогу та страх. Адже діти часто відзеркалюють емоції батьків.. Маленькі діти беруть приклад зі своїх батьків стосовно того, як реагувати на незрозумілі їм ситуації. Діти відразу зрозуміють, спокійні ви чи стурбовані, і будуть поводитися аналогічно. Якщо дитина відчує стурбованість батьків, то гіпербалізує небезпеку у своїй уяві.

2. Станьте ініціатором розмови. Не потрібно боятися піднімати цю тему, якщо дитина сама ще не запитувала. Ви можете стати для неї надійним джерелом інформації. Цій розмові не варто приділяти якоїсь надмірної уваги, можна просто підняти тему під час звичайної бесіди за столом.

3. Запитайте, що вони вже знають про коронавірус. Відкриті запитання допоможуть оцінити знання ваших дітей, а також їх емоційний стан. Заохочуйте дітей висловлювати свої почуття. Проаналізувавши сприйняття дитини, можна визначити, яким чином далі будувати розмову. Крім того, буде можливість підкоригувати дитячі знання, щоб сформувати реалістичне уявлення про ситуацію. Потрібно нагадувати дитині про те, що ви готові її вислухати та відповісти на будь-які її запитання.

4. Спілкуйтеся з дитиною правильно. Інформувати дитину потрібно зрозумілою мовою, відповідно до її віку. Тільки тоді вона зможе зрозуміти проблему та перестати відчувати тривогу.

Дітей до 6 років не потрібно навантажувати зайвими деталями, такими як назва вірусу або глобальна загроза захворювання - вони ще не готові це усвідомити. Натомість поговоріть з дитиною про мікроби, як люди хворіють, і про те, що ми можемо зробити, щоб залишатися здоровими. Будьте уважними до розмов, які ведете звашим партнером або дітьми старшого віку, перед малечею. Якщо діти почнуть ставити запитання - запевніть їх, що ваша сім'я здорова і в безпеці.

5. Продемонструйте свою підтримку. Говоріть про проблему стільки, скільки дитині необхідно, щоб відчути себе у безпеці. Вона повинна розуміти, що у будь-який час може прийти до вас із запитаннями, а обов'язок батьків - її захищати.

6. Будьте чесними зі своїми дітьми. Коли ваші діти приходять із запитаннями, відповідайте чесно, щоб уникнути плутанини та непорозумінь. Тривога процвітає, коли щось приховується. Якщо у вас немає відповіді, зверніться до джерела, яке на вашу думку, надає корисну та правдиву інформацію.

7. Дозвольте дитині контролювати ситуацію. Як це зробити? Показати, що вона зможе зробити, щоб не захворіти, а також впровадити здорові звички для всієї родини. Це допоможе відчути почуття контролю.

Кiлькiсть переглядiв: 186

Коментарi